بررسی مهم ترین عوامل مؤثر بر تصادفات جاده ای | مرجع مهندسی عمران ایران

باز هم این مقاله توسط دوست خوبمون سرکار خانم مهندس خادمی تهیه و فرستاده شده است در ادامه شما می توانید خلاصه مقاله را خوانده و در صورت تمایل مقاله را به صورت کامل دانلود نمایید.

tasadof

چکیده:

حوادث ترافیکی، علت اصلی مرگ و میر و صدمات جبران ناپذیر در کشورهای در حال رشد است. متأسفانه، ایران یکی از کشورهایی است که بالاترین میزان تلفات انسانی در حوادث رانندگی را دارد.آمار کشته شدگان در تصادفات وسائل نقلیه در ایران، دوبرابر و آمارمصدومین در سوانح ترافیکی، …

برای مطالعه بیشتر و دانلود ادامه مطلب را ببینید …

 تقریباٌ پنج برابر میانگین آمارهای جهانی است. عوامل مؤثری در بروز حوادث دخیل هستند.در سه عنوان کلّی به راه و عامل طبیعی، وسیله نقلّیه، و عامل انسانی تقسیم می شود که هر کدام از این عوامل زیربخش های گوناگونی را در بر می گیرند.هدف اصلی این مقاله، مطالعه ی عوامل مختلف بروز حوادث جادّه ای به ویژه انسان می باشد، چرا که مطالعات تحقیقاتی متعدد نشان می دهد که عامل انسان،۹۰ درصد از علل تصادف را تشکیل می دهد. به عبارت دیگر ویژگی های شخصیتی در رانندگی پرمخاطره تاثیر داشته و خطرات بیشماری را به همراه دارد و به نظر می رسد که راه حل های ارائه شده در این بررسی می تواند مورد استفاده سایر پژوهشگران قرار گیرد و میزان شیوع آن را کاهش دهد.

حجم: ۵۰۰ کیلو بایت

دانلود مقاله


طبقه بندی: مقالات داخلی  
تعداد مشاهده: 1,010
کلمات کلیدی:

ارسال در ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ توسط مدیر سایت | يك نظر

يك نظر به بررسی مهم ترین عوامل مؤثر بر تصادفات جاده ای

comment rss - Trackback

  1. masoud گفت:

    بسیار عالی با تشکر از زحمات شما مدیر سایت و خانم مهندس خادمی

» ارسال نظرات


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد.