آموزش نرم افزار Autodesk Land | مرجع مهندسی عمران ایران

قابلیت های نرم افزار لند دسکتاپ

* قابلیت وارد نمودن و ویرایش نقاط
* طراحی و ترسیم انواع قوسها شامل قوسهای دایره ساده،قوس دایره مرکب،قوس کلوتوئید و…
* طراحی پلان مسیر و تشکیل جدول پیاده سازی آن.
* مدیریت قطعات ملکی
* ایجاد مدل رقومی زمین و ترسیم منحنی های میزان.
* مقطع برداری از روی یک سطح
* محاسبه حجم عملیات خاکی بین دو سطح.
* بر چسب گذاری عوارض و…

از انجایی نرم افزار Autodesk Land در محیط Autocad اجرا میشود تمام قابلیت های نرم افزار Autocad را نیز دارد. دو برنامه الحاقی Autodesk civil design و Autodesk Survey که میتوانند پس از نصب برنامه اصلی نصب گردند،توانایی برنامه اصلی را در زمینه اخذ و پردازش داده های نقشه برداری،راه سازی و محاسبات هیدرولوژی افزایش میدهند.

برای دانلود ادامه مطلب را ببینید …

نرم افزار Civil Design:
امکان ترسیم پروفیل طولی،طراحی خط پروژه،ترسیم مقاطع عرضی،محاسبه احجام عملیات خاکی،ترسیم منحنی بروکنر،طراحی خط لوله و کانال،شیب بندی زمین و محاسبات هیدرولوژی را فراهم می سازد.

نرم افزار Autodesk Survey:

برنامه Autodesk Land Desktop به همراه برنامه Civil Design به عنوان یک ابزار بسیار قوی و دقیق در بین طراحان مسیر، جای خود را باز نموده است. با این وجود این برنامه از لحاظ ترسیم پروفیل طولی دارای محدودیتهایی است و خروجی این برنامه نیاز اکثر کاربران را پاسخگو نیست. از جمله محدودیتهای این برنامه در ترسیم پروفیل طولی میتوان به عدم شیتبندی، عدم ترسیم دیاگرام بروکنر، عدم ترسیم دیاگرام انحنا، عدم نمایش پلها و عدم نمایش بنچ مارکها اشاره نمود. ماکرو PG for ALD 2006 که در محیط Autodesk Land Desktop و کاملاً سازگار با این برنامه توسعه داده شدهاست، این امکان را به کاربر میدهد که بتواند علاوه بر استفاده از کلیه امکانات برنامههای Autodesk Land Desktop و Civil Design، پروفیل طولی مسیر را بطور کامل و با کلیه جزئیات ترسیم نماید. این ماکرو پس از نصب شدن از داخل برنامه Autodesk Land Desktop فراخوانی میشود و امکانات خود را جهت ترسیم پروفیل طولی از طریق یک منو و نوار ابزار در اختیار کاربران قرار میدهد. این ماکرو امکان ترسیم پروفیل طولی با مقیاسهای افقی۱:۲۰۰۰، ۱:۵۰۰۰ و ۱:۱۰۰۰۰(مقیاس قائم به ترتیب برابر بااتودسک لند دسکتاپ – Autodesk Land Desktop Development 1:200، ۱:۵۰۰ و ۱:۱۰۰۰) را با کلیه جزئیات شامل ارتفاع خط زمین، ارتفاع خط پروژه، اختلاف ارتفاع خط زمین و خط پروژه، شماره پیکهها، کیلومتر و هکتومتر، کیلومترهای نقاط بحرانی، دیاگرام انحنا، دیاگرام دور، مشخصات بنچ مارکها، مشخصات پلها، مشخصات خط پروژه (شامل شیب، اختلاف ارتفاع و طول شیب) و مشخصات قوسهای قائم ترسیم میکند و بسته به مقیاس انتخاب شده هر شیت از پروفیل طولی را در یک لایه ترسیم مینماید که شیت مربوطه به راحتی قابل چاپ میباشد. متن فوق به عنوان یک خودآموز جهت آشنایی با نحوه کار با برنامه PG for ALD 2006 نوشته شده است. توجه به این نکته ضروری است که هدف از این متن تنها آشنایی اجمالی با محیط نرمافزار Autodesk Land Desktop و نحوه ترسیم پروفیل طولی با استفاده از برنامه PG for ALD 2006 است و به منظور آشنایی جامع با محیط Autodesk Land Desktop به خوانندگان گرامی توصیه میشود تا به کمک و خودآموزهای نرمافزار Autodesk Land Desktop و Civil Design مراجعه نمایند.

امکان وارد کردن داده های نقشه برداری یرداشت شده از طریق توتال استیشن ها و سایر ابزار جمع آوری داده،سرشکنی انواع پیمایش ها و سرشکنی شبکه های نقشه برداری به روش کمترین مربعات را فراهم می سازد.

دانلود فایل


طبقه بندی: مطالب آموزشی | نرم افزارها  
تعداد مشاهده: 7,186
کلمات کلیدی:
ارسال در ۳۰ آبان ۱۳۸۹ توسط مدیر سایت | نظرات (۱۲)

۱۲ نظر به آموزش نرم افزار Autodesk Land

comment rss - Trackback

 1. babak گفت:

  دستت درد نکنه مهندس

 2. علیرضا گفت:

  سلام. این فایل با هیچ ترفندی دانلود نمیشه .

 3. امین گفت:

  آقا واسه دانلود فایل، فیلترشکن میخواد…!

 4. محسن گفت:

  سلام به همه
  من دانلود کردم مثل کره آب میشه

 5. وحید مرادزاده گفت:

  سلام سجاد جان من خود نرم افزار رو میخام چیکار کنم؟

 6. lucifer گفت:

  مرسی دانلود شد…دستتون درد نکنه

 7. ALI گفت:

  SALAM AGE MISHE AMOZESHE VERSIAN 2009 RO TO SIT GHARAR BEDID MAMNON MISHAM MOVAFAGH BASHID

 8. mohammad گفت:

  سلــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــام

  با موفقیت دانلود شد …..ممنونم (۹۰/۰۱/۳۱)

 9. متاسفانه سرور فایل مورد نظر شما دچار مشکل شده است.
  در صورت امکان حتما تصحیح خواهیم نمود.

 10. شهرام گفت:

  سلام مثل خیلی چیز های دیگه سر کارمون گذاشتینه.این که باز نمیشه.

 11. reza گفت:

  سلام دانلود نمیشه

 12. شهرام گفت:

  سلام
  لینک داده شده خراب است …
  با تشکر از سایتتون

» ارسال نظرات


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد.