1200 میلیارد تومان برای احداث 60 هزار واحد مسکونی ویژه معلولان | مرجع مهندسی عمران ایران

سرپرست سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اصلی سازمان رفع تهیه مسکن برای مددجویان و معلولان است، گفت: امسال ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات جهت احداث ۶۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان و معلولان اختصاص یافته است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، احمد اسفندیاری در نشست خبری خود در خصوص اقدامات این سازمان برای ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی در سال جاری تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری که از سوی وزیر رفاه، مسکن و رئیس بانک مرکزی صورت گرفته است، مشکلی برای ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی در سال جاری وجود ندارد.
وی تصریح کرد: یارانه جهت آماده‌سازی تأسیسات زیربنایی برای ۶۰ هزار واحد مسکونی بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان است ضمن اینکه زمین‌های در نظر گرفته شده مرغوب بوده و به صورت رایگان است.

ادامه مطلب را بخوانید …

اسفندیاری اضافه کرد: برای ساخت هر واحد مسکونی ۲۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد و پرداخت ۲۰ ساله و اقساط پلکانی در نظر گرفته شده است.
سرپرست سازمان بهزیستی کشور استفاده از ظرفیت مشارکت خیرین برای کمک به اقساط معلولان و مددجویان را در واحدهای مسکونی از جمله برنامه‌های سازمان دانست و افزود: سازمان در نظر دارد در ماه مبارک رمضان از کمک خیرین و هموطنان داخل و خارج از کشور در این امر استفاده کند که امیدواریم افراد خیر همانند گذشته نیازمندان را یاری کنند.
وی بیان داشت: در حال حاضر افراد متقاضی می‌توانند به سایت این سازمان مراجعه کنند و از وضعیت ثبت‌نام خود در خصوص واحدهای مسکونی اطلاع پیدا کنند.
اسفندیاری در خصوص امتیازات ثبت‌نام کنندگان در زمینه واحدهای مسکونی تصریح کرد: این امتیازات به صورت دقیق و کارشناسی شده انجام گرفته است و حق هیچ‌یک از افراد ضایع نشده است.
سرپرست سازمان بهزیستی کشور تأکید کرد: مرحله اول واگذاری واحدهای مسکونی با مشخصات کامل در هفته دولت اعلام خواهد شد.
وی اضافه کرد: برای نخستین بار در کشور دولت دهم ۱۵۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) اختصاص داده است که از این مبلغ ۵۰ میلیارد تومان به مددجویان سازمان بهزیستی با بهترین شرایط تعلق خواهد گرفت.
اسفندیاری مبلغ وام‌های مددجویان را ۵/۱ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: بازپرداخت وام‌ها ۳۶ ماهه و با معرفی سازمان و یک ضامن به بانک‌های عامل انجام می‌شود.
سرپرست سازمان بهزیستی کشور در خصوص برنامه‌های این سازمان در ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: برگزاری طرح ضیافت مهر از جمله برنامه‌های سازمان است که در این طرح مسئولان کشور در منازل مددجویان از نزدیک با آنها صحبت و با فعالیت سازمان بهزیستی آشنا خواهند شد.
وی تصریح کرد: در شب اول ماه مبارک رمضان فرزندان تحت پوشش سازمان بهزیستی میهمان احمدی‌نژاد خواهند بود.


طبقه بندی: اخبار  
تعداد مشاهده: 187
کلمات کلیدی:
ارسال در ۲۱ مرداد ۱۳۸۹ توسط مدیر سایت | بدون نظر

» ارسال نظرات


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد.