قیمت آهن کاهش می‌یابد | مرجع مهندسی عمران ایران

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از اقدامات مناسب برای کاهش قیمت آهن خبر داد. حجت‌الاسلام محمدعلی رضایی امروز در گفت‌وگو با فارس در مشهد اظهار داشت: افزایش اخیر قیمت آهن به زودی متوقف می‌شود و با گذشت مدتی روبه کاهش می‌گذارد.
وی افزود: باتوجه به رکود طولانی موجود در بازار مسکن، افزایش قیمت آهن به دلیل اتخاذ سیاست وزیر مسکن مبنی بر اعطای تسهیلات به مسکن مهر رخ داده است.
وی اظهارداشت: این افزایش قیمت واقعی نیست و بیشتر هم ناشی از فضای حاکم بر جامعه به واسطه اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها می‌باشد زیرا اغلب مردم اقدام به خرید کالاها به دلیل ترس از گرانی کرده‌اند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر کاهش قیمت آهن افزود: مسکن مهر تنها بخش اندکی از سهم مسکن کشور را داراست بنابر این به زودی شاهد کاهش تاثیرات ناشی از اعطای مسکن به این بخش خواهیم بود.

این عضو کمیسیون عمران تاکید کرد: اجرای درست و اصولی هدفمند کردن یارانه‌ها در تاثیرات و پیامدهای آن نقش مهمی ایفا می‌کند بنابراین دولت همان‌طور که بارها تاکید شده در اجرای درست و اصولی این قانون باید تمام تلاش خود را به‌کار گیرد.
وی افزود: به دلیل وابستگی بازار داخلی به محصولات وارداتی و نیز وابستگی تولید کنندگان به شمش‌های وارداتی به عنوان مواد اولیه، هرگونه تغییر در قیمت‌های جهانی به فاصله‌ای اندک بازار داخلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، در عین حال رونق قابل توجه ساخت و ساز مسکن مهر نیز مزید بر علت شده و قیمت انواع محصولات فولادی را در دو هفته اخیر افزایش داده است.


طبقه بندی: اخبار  
تعداد مشاهده: 400
کلمات کلیدی:
ارسال در ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ توسط مدیر سایت | بدون نظر

» ارسال نظرات


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد.