اتفاق عجيبي در بازار اجاره بها رخ نمي دهد | مرجع مهندسی عمران ایران

مهندس نیکزاد :

اتفاق عجیبی در بازار اجاره بها رخ نمی دهد – جو روانی ایجاد کنند ، دولت وارد عمل می شود – عرضه واحدهای مسکونی مهر متقاضیان اجاره را کاهش می دهد.

وزیر مسکن وشهرسازی با تاکید بر اینکه شاهد افزایش قیمتها در بازار اجاره بها نیستیم برخلاف آنچه که عده ای طی روزهای اخیر عنوان می کنند اتفاق عجیبی در این بخش از مسکن رخ نداده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت مسکن وشهرسازی مهندس نیکزاد در حاشیه بازدید خود از پروژه‌های مسکن مهر استان مازندران با بیان اینکه طی ۱۵ روز گذشته عده ای تلاش کرده اند تا با ایجاد جو روانی ذهنیت گران شدن اجاره بها در کشور و به ویژه شهر تهران را برای مردم ایجاد کنند تصریح کرد: باید از افرادی که چنین مطالبی را عنوان می کنند پرسید : مگر چه اتفاق خاصی در بخش مسکن رخ داده است که منجر به بالا رفتن اجاره بها شود.وی با اشاره به اینکه افراد مطرح کننده گرانی اجاره بها همان هایی هستند که خبر از افزایش ناگهانی قیمت مسکن در فروردین ماه می دادند افزود : همانطور که مردم مشاهده کردند قیمت مسکن نه تنها در فروردین ماه بلکه طی ماههای اردیبهشت و خرداد نیز افزایش نیافت در این میان بررسی متوسط اجاره بها در متر مربع طی فصل بهار حاکی از کاهش قیمتها در این بخش است.

وزیر مسکن وشهرسازی با تاکید بر اینکه تغییری درنرخ اجاره بها رخ نخواهد داد اظهار داشت : از آنجایی که فصل تابستان اوج جابجایی هایی در بخش مسکن است تغییر ۵ الی ۶ درصدی قیمت اجاره بها طی این فصل امری معقول است . اما آنچه که طی روزهای اخیر با یک هجمه روانی از سوی عده ای مطرح می شود در اجاره واحدهای مسکونی رخ نخواهد داد چرا که اتفاق تاثیر گذاری در این بخش رخ نداده است.

مهندس نیکزاد با اشاره به اینکه تمام

توان خود را برای جبران نیازهای انباشته شده و عقب ماندگی ها در بخش مسکن به کار بسته ایم تصریح کرد: چنانچه کسانی بخواهند با تبلیغات غیر منطقی بار روانی افزایش قیمت در بخش مسکن به ویژه اجاره بها را به مردم تحمیل کنند دولت اقدامات قانونی لازم را انجام خواهد داد.در این میان سئوال اینجاست که چرا برخی اصرار دارند آرامش بازار مسکن را برهم بزنند.

وی طرح مسکن مهر را یکی از پروژه های بسیار مهم و تاثیرگذار کشور توصیف کرد و افزود: من، همکارانم و تمام متقاضیان باید تلاش خود را برای به بهره برداری رسیدن عمده واحدهای مسکونی مهر به کار ببندیم. چرا که با عرضه این واحدها به بازار مشکل مسکن تعداد زیادی از مردم حل می شود بلکه متقاضیان واحدهای اجاره نیز خود به خود کاهش می یابند.

وزیر مسکن و شهرسازی فضا را برای سرمایه گذاری در بخش مسکن و خانه دار شدن مردم کاملا فراهم دانست و ادامه داد: دولت و تمامی نهادهای کشور همکاری لازم را با این طرح دارند و چنانچه کسی بخواهد در ساخت واحدهای مسکونی سرمایه گذاری کنند شرایط برای وی کاملا فراهم است.

مهندس نیکزاد با تاکید بر اینکه وزارت مسکن وشهرسازی وارد ساخت و ساز نشده است و صرفا با سیاست گذاری های لازم و تسهیل اموری مانند پرداخت تسهیلات سعی در هموار کردن مسیر خانه دار شدن برای مردم و سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد اظهار داشت: هرگز نباید فراموش کنید که بخش خصوصی هم اکنون در ساخت واحدهای مسکونی حضوری جدی دارد که از آن جمله می توان به انعقاد قرارداد ساخت ۲۷۰ هزار واحد مسکونی مهر با انبوه سازان اشاره کرد.


طبقه بندی: اخبار  
تعداد مشاهده: 225
کلمات کلیدی:

ارسال در ۸ تیر ۱۳۸۹ توسط مدیر سایت | بدون نظر

» ارسال نظرات


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد.